29 Temmuz 2010 Perşembe

Saç Baş!

Four in a row da Hersheyler'in pixel serisinden PACMAN var.. ^_^
Taze boyanıp ütünelen saçlar.. ne yazık ki bu ıscak havalarda 1 gün anca gidiyo fön.. Akşama düğün-dernek var.. o kadar dayansa bari.. Meksika Fönü mü ne öyle bişey varmış bacolar.. geçen Ati ile beraber okuyoduk.. 3 ay dayanıyomuş.. 470 paraya denk geliyomuş türkçesi.. ben okuyunca 'aa iyiymiş lan' dedim sevinçli sevinçli sonra Ati bana bakışlarıyla okkalı bi siktir çekince o kadar da ucuz olmadığı fikrine vardım birden.. :DD mülayim housewife Gutu! ehehesmile & receive

28 Temmuz 2010 Çarşamba

Şeftali

Kocaman şeftalileri görünce hemen arabayı durdurttum.. şeftali en sevdiğim meyvedir.. tüylü ve sağlam çekirdekli..
Manavcı amcaya 'meraba, şeftali alcaktım' dedim.
            - Hemen abla, ne kadar veriyim?
            - Ya bunlar ortadan yarılanlardan mı acaba?
            - Nası abla?! (annamadı adam haliyle)
            - Hani böyle doğramak için kesince çekirdeği de ikiye bölünüyo ya, onlardansa istemiyom.
            - Haa, yok abla bunlar yarılmıyo.
O sırada oldukça düşkün görünümlü bi nenenin bizi dinlediğini gördüm.. kadın bana sessizce yalan söylüyo dedi.. WTF! ulan alt tarafı 1 kilo şeftali alcam, ikileme bak! sonra kadına tekrar bakınca bayaa bildiğin korku filmi yaşlısı olduğuna ve sözüne güvenilmemesi gerektiğine karar verdim.
            - Ver abi sen bana 1 kilo, dedim ama adam 2 kilo verdi.. bişey diyemedim.. böyle durumlarda nedense utanırım.. ama yarıklı şeftalileri bana kakaladığını da düşünmedim değil! arabaya binince kardeşime bişey söylemedim.. ilk defa size annatıyorum.. ehihihi
Eeee şeftaliler nasılmış aq, diyenler için; az önce 2 tanesini doğrayıp yedim.. bi oturuşta 2 öküz yiyemesem de 2 şeftaliyi rahatlıkla yerim.. adam haklıymış.. şeftaliler sağlam çekirdekli.. mis!


Sizlere henüz mevzubahis şeftalileri almazdan evvel, giderayak çektiğim "Sefa PezevEEngi" kod adlı Four in a row ile veda ediyorum.
"pezevEEng" kelimesini Pelin Batu lisanında, oldukça açık EEE ile telafuz ediniz.. 


smile & receive

23 Temmuz 2010 Cuma

Alllaahum Dans!

Four in a Row'da misafirim var! Say hey to my brother!
 • Aslında sizinle gelenekselleştirdiğimiz "girls night" fotoğraflarını paylaşıcaktım ama az önce baktım.. paylaşmasam daha iyi gibi geldi :D 
 • 4 senedir her yıl 2 defa bu kızlar gecesi yapılır, kocacıklar evde bırakılıp Kybele'ye sabbaha gadan dens etmeye gidilir.. gene öyle oldu ama mekan değiştirdik.. enteresan bi grup vardı.. bayan solist ve hemen yanımızdaki masada bizi kıskanan kız arkadaşı.. İzmir her geçen gün renkleniyor mu ne? ^_^
 • 7 aaaastos cumartesi gecesi İstanbula ayak basıcam.. nora bebesi beni gelip alcak.. ondan sonra yaklaşık 10 gün istanbulda olucam.. bakalım; bu posttan sonra milleti 'ben istanbudayım' diye aradığımda, 'aaa süper! ne zaman geldin?' diye soran olursa, blogumu okumuyo demektir.. 'gelmedim ulan, sen de gelme' der ağzına sıçarım! :D evet, deney başlasın!!
 • He bi de eylülde gene gitçez istanbula, cümbür cemaat gitçez ama.. U2 içün.. Woohooo!!
 • Daha önce Aslının denediği tırnakta ebru yöntemini bidaha denemek için gaza geldik.. gene aslınınki en güzeli oldu.. ben çok üşendim bu sefer uğraşmadım.. gösteriyim barik!


 işte bu kadar!

smile & receive

14 Temmuz 2010 Çarşamba

Fantastiko!

Four in a row ile başlayalım..

Hayatımı asosyalleştirmenin yeni bi yolunu daha buldum.. geç kaldım ama geeeç!! sevgili gençler, benim kadar bekletmeyin, hemen kendinizi bu mühiş maceraya atıverin bakiim!

Okuyun bre deryalar..
Aylar hatta yıllarca niye beklettim kitaplıkta bu seriyi mankafam.. elimde bütün seri var.. zamanında kardeşim yalayıp yutmuş, uzun süre Krynn dünyasında yaşamıştı.. kocam da aynı şekilde.. sıra bende..

Vee efsane üstüne cila Heroes.. my all time favourite!

Tabi kitabı okuyup yeterince gaza geldikten sonra hemen PC başına geçip gençlik aşkım olan Heroes of Might & Magic oynamaya başlıyrum.. bi 4-5 saat de oyunun başında geçirince bi tatil gününü daha ziyadesiyle akşama çevirmiş oluyorum.. gece rüyamda artık nerelerdeyim tahmin edin..

smile & receive

13 Temmuz 2010 Salı

Clean!

 • Ne demek şimdi 'clean' diye soranlar, ohoooo oo!
 • Yaklaşık bi haftadır gezegenler arası seyahatteydik ey halk! okcisen stoklarımız tükendiği için geri döndük dün sabaha karşı..
      • Gutu welcomes her conscious
 • Yahu geçen gün 'bu gece güneş tutulcak' dedim insanlara, tıssss-puhaa-hık mık diye bana güldüler.. ulan cühela tayfası dostlarım! güneş bi izmirde mi doğup batıyo lan? tısss mış!
 • Ahtapot Paul'e de inanmayanlar oldu! onların da ağzına sıçiim! zavallı hayvan emekli olmuş zaten.. ölcekmiş deyolllaa.. attapotlara 2 yıl ömür biçiyollla.. bilmem baktınız mı ama arkadaşta sende bende olmayan bi tuturma yüzdesi var.. ne skorlar, ne istatistikler.. ulan Ati, bi ahtapot kadar olamadın lan! sen anca ye böyle kalamar ahtapot löp löp!
 • Pazar günü çeşmeye denize giden 7 kişilik bi kafilenin içindeydik de nooldu? herkes girdi biz kocamla ayağımızı suya sokmadık.. mayoları giydik, havluları serdik, 2-2,5 saat yattık şezlongta sonra sıkılıp arkada cafede oturduk insanları bekledik.. ama hiç yüzmedik.. rüzgar, dalga, deniz tuzu ve kum ile uğraşmak çok yavan ve inanılmaz sıkıcı geldi.. temiz temiz oturmayı tercih ettik.. tembekllikte son nokta!
------ temizlikçi kadın beni bakkala gönderdi la! ben de terliklerimi giyip hemen gittim.. anama bile bu kadar itaat etmedim ben kadın! :S

smile & receive

6 Temmuz 2010 Salı

HELLÖÖÖÖÖÖ!

 • Daha daha nassınız? havalar güzel di mi? götler pişiyor mu bakalım? iyi hadi iyi.. 
 • Sonra aklıma bişey gelmeyince bu resme bakarak açılacağımı düşündüm.. hah hayyy! çok hoş!
enstantene anlatçam.. çok mühim bişey değil.. uyarıyim da sonra bu ne lan demeyin..
------- geçenleyin aslı ile her zamanki gibi beraber takılıyoruz.. yolda annatıyorum ben, artık nereye kaptırdıysam bi para kaptırmışım sonra utançtan o kısmı unuttum.. aslıya bi elimi yumruk yapıp öbürünü açık vaziyette yumruğun üzerine şaplatırken "10lira kaçtı göte abi ya!!" dedim!
bu laf arasındaki herhangi bi cümle iken ve aslı hiç tepki vermemiş iken tam o anda yanımdan iyi giyimli orta yaşlı belli ki iyi bir aile babası olan bi herüf geçti.. yani cümleyle aynı anda geçti..  aslının koluna bi dirsek koyaraktan adama öyle bir şok ve utangaçlıkla baktım ki, babaamca bana dönüp "olur öyle şeyler yahu" deyip gülümsedi.. hahahhhhahhhahaaa... adam bana kendimi iyi hissettirmek istedi resmen.. yolun ortasında küfredip adama yüklediğim sorumluluğa bak! tabi şaşkınlıktan ben salak salak pardon gibi bişeyler söyledim gereksiz yere.. sonra yol boyunca olm hasssktir, off hassktir yaa deyip durdum.. şimdi atlattım ama.. sanki başka birinin öyküsü gibi mesela.. sanki uyduruyomuşum gibi rahat anlattım.. hahahhahhaa.. ne kadar etkilendiğimi bilemezsiniz puhahhaaa!!! ------

ha bi de;
PS: Resimdekini  tanıdınız mı? (ünlüyü yazmıştım ama sonra sildim)


smile & receive